چرا ایده هایم را عملی نمی کنم؟

من هر سال در مورد ایده هایم می نویسم تا با مشخص کردن آنها بتوانم کاری را که دوست دارم پیدا کنم.اما با وجود اینکه زیاد می نوشتم , بیشتر آن ایده ها هیچگاه محقق نشد و مانند یک رویا باقی مانده اند. هنوز هم ایده های خیلی خوبی به ذهنم میرسد که می تواند در کارم موفقم کند اما برای عملی کردنشان اقدامی انجام نمی دادم.

حدود ۱۰ سال قبل در دفترم یک سایت طراحی کردم که در آن تورهای شرکتهای مختلف آژانس های گردشگری را دسته بندی می کرد و بر اساس نیاز مشتری در سایت برایش جستجو می کرد و اورا به سایت توری که انتخاب می کرد هدایت می کرد. چند روز بعد سایت دیگری طراحی کردم که همه کالا ها از سایتهای مختلف را دسته بندی می کرد و بر اساس ارزانترین فروشگاه تا پرفروش ترین محصولات دسته بندی می کرد. بعد از چند هفته جستجو در اینترنت و ایده پردازی به این نتیجه رسیدم که این کار سخت است و من از پسش بر نمی آیم و رهایش کردم.

چند وقت بعد به طور اتفاقی با سایت ترب آشنا شدم و وقتی دیدم که فرد دیگری دارد به راحتی از ایده من ثروت خلق می کند به شدت ناراحت شدم و با خود می پرسیدم چرا اقدامی نکردم و این ایده را به باد دادم؟

این روند در زندگی من ادامه داشت: ایده پردازی و طراحی و جستجو برای کار ایده آلم و موفق شدن اما از آنجایی که  اقدامی نمی کردم و از اینکه می دیدم دیگران با عملی کردن آن ایده ها و طرح ها به موفقیت رسیده اند ناراحت می شدم. و سوال همیشگی را از خودم می پرسیدم: چرا من نتوانستم و او که در حد من با هوش نیست و سرمایه خاصی ندارد در ارتباطات اجتماعی بسیار ضعیف است و … موفق شد. او اصلاً در حد من نیست اما موفق تر است و دارد درآمد خوبی کسب می کند.

فرق من با آنها چه بود؟

من به خودم می گفتم اگر این کار را دوست نداشته باشم چی میشه؟ کلی وقتم را هدر می دهم و آخرش هیچ! اگر شکست بخورم چه؟ بقیه به من چی می گن؟ سر شکسته می شم؟ اگر بدهکار بشم چی؟ اگر از پسش بر نیام چی؟

ولی آنها برخلاف من به خود می گفتن:

من علیرغم ترس اقدام می کنم! می دونم که ممکن هست موفق نشوم اما جلو می روم تا راهم را پیدا کنم!

من شک و تردید به دلم راه نمی دهم و با امید به خدا به راهم ادامه می دهم و هر مسئله ای که در کار پیش بیاید همان موقع برایش راه حل پیدا می کنم!

اگر هم شکست بخورم از آن یاد می گیرم و قوی تر می شوم و سرزنش دیگران برایم اهمیتی ندارد.

من با شکست خوردن تایید و حمایت دیگران را از دست نخواهم داد!

من با وجود ترس و تردید اقدام می کنم. 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *